Ciorba de vacuta cu ou batut

Postat de Sim0naWorld in Ciorbe
13 Mar 2012 | 9590 vizualizari

Inapoi la reteta

Comentarii (31)

la 02.04.2012, 19:34
Si eu pun sarea la inceput in ciorba,altfel carnea nu are nici un gust,e fada.Iar leusteanul nu se cearta cu patrunjelul nici in ciorbele noastre.
Mai Dorin musai sa gusti din mancarurile noastre,sigur iti vei schimba parerea
la 02.04.2012, 19:36
hihi, dorine
eu am puse pe iarna borcane cu verdeturi amestecate, la sare : leustean, patrunjel, marar, cimbru, loboda ,Hasmatuchi, iar separat, tarhon
la finele ciorbei pun o lingura de ala amestec si putin tarhon
ai idee ce gust are ciorba?
la 02.04.2012, 22:26
Diaconta, si eu zic la fel.. carnea n-are nici un gust nesarata, iar spuma nu iese calumea fara sare.. Asa stiu eu de la bunica si mama! Eu deja m-as muta la tine la ce bunatati faci...
la 02.04.2012, 22:28
Gaby_d, neaparat vreau reteta la verdeturile conservate!
la 02.04.2012, 22:29
Gaby,n-are idee
io zic sa-i facem o ciorba buna de sa se linga pe degete
la 02.04.2012, 22:30
Sim0na,mie imi plac ciorbele facute de mama,ca eu sunt mai mult cu desertul decat cu mancarea
lasa ca si tu gatesti minunat,am putea sa ne mutam impreuna vai de el cantar apoi
la 02.04.2012, 22:39
Diaconta, nu-mi aduce aminte de cantar... ca-s cu dieta pe mine!
Din fericire ptr mine, eu nu sunt asa tare cu prajiturile... ca eram lesinata pana acum! O mancare de dieta mai merge.. dar o prajitura, cine a mai pomenit?!
la 02.04.2012, 22:41
Sim0,toate prajiturile sunt de dieta,daca te rezumi la ...admirat
rad eu da' nu-i rasul meu am slabit 7 kg si gata,stam pe loc
la 03.04.2012, 22:00
diaconta, ce tip de dieta tii?? si in cat timp ai slabit atat??
la 03.04.2012, 22:10
nu-i o dieta anume,doar am redus foarte mult painea si grasimile si mananc mai ordonat,pentru mine da rezultate asta.
in doua luni jumate am slabit
la 04.04.2012, 20:36
Diaconta, si eu fac la fel... sport si renuntat de la anumite ingrediente. Bafta multa la slabit iti doresc... desi etapa asta este mai grea...
la 04.04.2012, 20:40
din pacate pentru sport nu prea am timp
o vreme cel putin urcam de cateva ori scarile blocului(10 etaje),ar trebui sa reiau macar faza asta
la 05.04.2012, 22:37
diaconta, cand nu am timp sa ajung la sala, bag abdomene si exercitii prin casa (sa vezi circ!!!). Hai sa-ti recomand ceva.. bodyrock da-i search!
la 05.04.2012, 22:56
ma uit imediat
trebuie sa iau ceva masuri,am o problema si cu picioarele din cauza statului pe scaun
la 05.04.2012, 22:59
interesant

COMENTEAZA

Video
Retete la 20 lei
Dulciuri
Scoala de gatit Bucataras
Supe/Ciorbe
Mancaruri cu carne
Paste
Mancaruri de post
Peste
Mancare copii
Salate
Mezel de casa
Aperitive / Garnituri
Conserve
Sosuri
Pizza
Bauturi
Reteta de vedeta
Fructe de mare
Bucatarasi celebri
Vegan / Raw vegan
Mancaruri de legume
Cook and smile
Sandvisuri
Slow Cooker
Retete diabetici
Video
2 Portii = 20 LEI
Retete facute de copii
Multicooking
Carte d'Or