Crema de ciocolata

Postat de miha in Dulciuri
16 Ian 2012 | 7850 vizualizari

Aceasta crema de ciocolata poate fi servita ca atare, in portii mici, nu de alta dar e destul de consistenta, sau ca umplutura pentru diverse retete de prajituri sau tort. Pusa intr-un borcan la frigider se pastreaza cu bine pentru cateva zile, mai mult nu stiu, ca i-am facut repede capatul. :))

Inapoi la reteta

Comentarii (48)

la 21.01.2012, 11:17
Teoretic ar trebui sa poti, dar nu va mai fi la fel. Eu as inlocui cam asa: 5-6 linguri smantana pentru frisca, 2-3 linguri lapte, 1 lingura zahar si 1 lingura unt.

la 22.01.2012, 12:12
Miha, borcanul ăsta este o bombă calorică. Şi este aşa bun, încât ar trebui porţie dublă să fiu sigură că mai ajunge şi în prăjitură.
Vin la el cu o felie de pâine şi o cană de lapte cald.
la 22.01.2012, 13:25
Te astept cu drag!

COMENTEAZA

Video
Retete la 20 lei
Dulciuri
Scoala de gatit Bucataras
Supe/Ciorbe
Mancaruri cu carne
Paste
Mancaruri de post
Peste
Mancare copii
Salate
Mezel de casa
Aperitive / Garnituri
Conserve
Sosuri
Pizza
Bauturi
Reteta de vedeta
Fructe de mare
Bucatarasi celebri
Vegan / Raw vegan
Mancaruri de legume
Cook and smile
Sandvisuri
Slow Cooker
Retete diabetici
Video
2 Portii = 20 LEI
Retete facute de copii
Multicooking
Carte d'Or