Crema de ciocolata
Postat de miha in Dulciuri 16 Ian 2012 | 7850 vizualizari
Aceasta crema de ciocolata poate fi servita ca atare, in portii mici, nu de alta dar e destul de consistenta, sau ca umplutura pentru diverse retete de prajituri sau tort. Pusa intr-un borcan la frigider se pastreaza cu bine pentru cateva zile, mai mult nu stiu, ca i-am facut repede capatul. :))
Inapoi la reteta
|
Comentarii (48)
la 17.01.2012, 12:25
Bliss,sa stii ca fiecare are mofturile lui.Nici mie nu-mi place albusul crud in crema.Tocmai de aceea,la tiramisu,am facut crema de galbenusuri pe aburi si am adaugat doar frisca nu si albusurile
e chestiune de gust si aproape orice reteta se poate adapta gusturilor personale
la 17.01.2012, 12:26
Ela,polonicul n-o sa-ti incapa in borcan,dar dupa cum a scris in introducere,borcanu-i gol demult si crema doar o dulce ...amintire
la 17.01.2012, 13:35
Da, are dreptate Oana. Am vrut sa spun si eu asta in mesaj, dar a trebuit sa plec la scoala dupa copil. 
Si eu ma feresc in general de retete care au oua crude, dar mai mult de cele cu albus crud.
la 17.01.2012, 14:31
Dia...Fecioara atenta la detalii ce-mi esti
la 17.01.2012, 16:20
valei cum poate sa arateeee!!!
la 17.01.2012, 16:53
la 17.01.2012, 18:33
Minunata!
la 17.01.2012, 19:46
varianta perfecta pentru cremele de ciocolata din comert...
la 17.01.2012, 20:26
ce bine suna
la 17.01.2012, 20:31
imi place
la 17.01.2012, 21:46
imi place,arata tare bine
la 17.01.2012, 21:55
Multumesc fetelor!
la 18.01.2012, 07:59
arata super !
la 19.01.2012, 11:45
multumesc!
la 20.01.2012, 23:06
pot inlocui laptele condensat cu altceva?
COMENTEAZA