Fasole frecata

Postat de kamy in Mancaruri de post
18 Mar 2011 | 9466 vizualizari

Mai fac si eu din cand in cand mancaruri de post,iar fasolea e cea mai buna leguma,din punctul meu de vedere.

Inapoi la reteta

Comentarii (53)

la 18.03.2011, 09:05
Forte bine arata!!!!
la 18.03.2011, 09:36
o ador
la 18.03.2011, 09:48
buuna
la 18.03.2011, 09:55
Arata super! Trebuie sa fac si eu.
la 18.03.2011, 10:03
gaby....multumesc
la 18.03.2011, 10:04
ligia...ce mai astepti serveste
la 18.03.2011, 10:04
dana...asa-i
la 18.03.2011, 10:05
Kamy , e post draga mea ... tu te tii de frecat ???


la 18.03.2011, 10:09
criss...vazand pe aici fasole frecata,am poftit si...mi-am facut adevarul e ca nu o fac prea des
la 18.03.2011, 10:10
diana... mai frec si eu cat mai pot si cat mai am chef
la 18.03.2011, 10:17
Diana,Kamy..
Si eu o pap,fara sos,doar cu muraturi...e buna rau.
la 18.03.2011, 10:21
chefu' ca chefu' ... si cu pututu-i la fel ( la noi ) dar mai raman 50% ... de vazut . valeeeeeeeeeeeu , si-i vineri
la 18.03.2011, 10:23
vai ce bunatate, vreau si eu
la 18.03.2011, 10:24
nico...da de ce fara sos? ceapa aia buuuuna
la 18.03.2011, 10:25
diana....eu m-am gandit in perspectiva imi plac morcovii tineri si numai de aia folosesc asa ca cei 50%.....rezolvat

COMENTEAZA

Video
Retete la 20 lei
Dulciuri
Scoala de gatit Bucataras
Supe/Ciorbe
Mancaruri cu carne
Paste
Mancaruri de post
Peste
Mancare copii
Salate
Mezel de casa
Aperitive / Garnituri
Conserve
Sosuri
Pizza
Bauturi
Reteta de vedeta
Fructe de mare
Bucatarasi celebri
Vegan / Raw vegan
Mancaruri de legume
Cook and smile
Sandvisuri
Slow Cooker
Retete diabetici
Video
2 Portii = 20 LEI
Retete facute de copii
Multicooking
Carte d'Or