Muşchi de viţel în vas de lut

Postat de diaconta in Vita
1 Apr 2012 | 10392 vizualizari

Imi era dor de o carniţă ce viţel suculenta şi bine făcută. Imi place sosul cu multă ceapă şi morcov la carnea de vită.In vasul de lut s-a facut foarte bine.A fost un deliciu pentru o zi mohorâtă,dar cu multe calorii,dar voi avea ocazia să le consum în zilele care urmează.

Inapoi la reteta

Comentarii (39)

la 03.04.2012, 20:58
muschiulet?????f bun.am facut si eu la restaurant.
la 03.04.2012, 21:15
Dorin,asa-i ca gatesc bine....cateodata?
la 03.04.2012, 21:24
da ai dreptate gatesti f bine,,,,dar tot nu scapi de,,CTC,,
la 03.04.2012, 21:34
da' cine a zis ca vreau sa ....scap
la 03.04.2012, 21:55
la 04.04.2012, 07:59
Delicios muschiuletul!
la 04.04.2012, 09:44
Asa este Cristina,doar ca nu-i de mancat prea des "deliciul" asta
la 06.04.2012, 22:18
delicios. nu vii pe la noi sa ne faci si noua delicii din astea????
la 06.04.2012, 22:37
Dena,vin la voi cu drag,dar sunt convinsa ca si tu faci delicii de astea

COMENTEAZA

Video
Retete la 20 lei
Dulciuri
Scoala de gatit Bucataras
Supe/Ciorbe
Mancaruri cu carne
Paste
Mancaruri de post
Peste
Mancare copii
Salate
Mezel de casa
Aperitive / Garnituri
Conserve
Sosuri
Pizza
Bauturi
Reteta de vedeta
Fructe de mare
Bucatarasi celebri
Vegan / Raw vegan
Mancaruri de legume
Cook and smile
Sandvisuri
Slow Cooker
Retete diabetici
Video
2 Portii = 20 LEI
Retete facute de copii
Multicooking
Carte d'Or