Muşchi de viţel în vas de lut

Postat de diaconta in Vita
1 Apr 2012 | 10403 vizualizari

Imi era dor de o carniţă ce viţel suculenta şi bine făcută. Imi place sosul cu multă ceapă şi morcov la carnea de vită.In vasul de lut s-a facut foarte bine.A fost un deliciu pentru o zi mohorâtă,dar cu multe calorii,dar voi avea ocazia să le consum în zilele care urmează.

Inapoi la reteta

Comentarii (39)

la 01.04.2012, 22:59
prima servita
la 01.04.2012, 22:59
bun rau
la 01.04.2012, 23:01
Vladimir,pai daca-i muschi,cum sa nu fie bun
la 01.04.2012, 23:02
Lau,ce atenta esti
la 01.04.2012, 23:06
la 01.04.2012, 23:08
mi se face foame
la 01.04.2012, 23:08
bun muschiuletul
la 01.04.2012, 23:30
bun. bun. bun
la 01.04.2012, 23:42
bun
la 02.04.2012, 00:00
la 02.04.2012, 00:22
imi placeee
la 02.04.2012, 05:34
la 02.04.2012, 07:43
minunata fripturica ta
la 02.04.2012, 08:56
Nu te intreb cand ai timp sa gatesti atatea...te intreb: cand ai timp sa mananci atatea?
la 02.04.2012, 09:03
Miha,cam asta-i probleme ca fac foarte multa risipa.Mereu trebuie sa apelez la "ajutoare",ori fac cadou desertul.
Mai ales in perioada asta in care mai si postim,e cam aiurea bucatareala asta a mea.Mereu ma cearta mama si pe buna dreptate

COMENTEAZA

Video
Retete la 20 lei
Dulciuri
Scoala de gatit Bucataras
Supe/Ciorbe
Mancaruri cu carne
Paste
Mancaruri de post
Peste
Mancare copii
Salate
Mezel de casa
Aperitive / Garnituri
Conserve
Sosuri
Pizza
Bauturi
Reteta de vedeta
Fructe de mare
Bucatarasi celebri
Vegan / Raw vegan
Mancaruri de legume
Cook and smile
Sandvisuri
Slow Cooker
Retete diabetici
Video
2 Portii = 20 LEI
Retete facute de copii
Multicooking
Carte d'Or