Muşchi de viţel în vas de lut

Postat de diaconta in Vita
1 Apr 2012 | 10403 vizualizari

Imi era dor de o carniţă ce viţel suculenta şi bine făcută. Imi place sosul cu multă ceapă şi morcov la carnea de vită.In vasul de lut s-a facut foarte bine.A fost un deliciu pentru o zi mohorâtă,dar cu multe calorii,dar voi avea ocazia să le consum în zilele care urmează.

Inapoi la reteta

Comentarii (39)

la 02.04.2012, 09:19
E doar o dorinat a subconstientului de a avea cat mai multi la masa .Iti doresc sa ai parte de o familie care sa se bucure de calitatile tale .
la 02.04.2012, 09:34
buna fripturica ai facut
la 02.04.2012, 09:42
Multumesc Costel,din pacate e un vis irealizabil de-acum
pot sa sper camacar vom fi doua persoane la masa inca multa vreme
la 02.04.2012, 09:43
Nu-i adevarat !
la 02.04.2012, 09:44
bun bun
la 02.04.2012, 09:44
bine-ar fi sa nu fie adevarat
la 02.04.2012, 10:37
mmmm dar bun mai e
la 02.04.2012, 10:38
Ptr asa animal , tre' sa fii specialist
la 02.04.2012, 10:53
arata excelent
la 02.04.2012, 11:38
la 02.04.2012, 12:13
Eeeei Diana,le pui in oala si le pui sa fiarba,ce mare specialist
la 02.04.2012, 13:35
la 02.04.2012, 20:12
Offffff... ce-mi faci tu mie?! Absolut delicios!!!! Ma primesti la masa?!
la 02.04.2012, 20:13
pai vino repejor Sim0,stam frumos la o poveste
am si desert
la 02.04.2012, 23:59
Bun!

COMENTEAZA

Video
Retete la 20 lei
Dulciuri
Scoala de gatit Bucataras
Supe/Ciorbe
Mancaruri cu carne
Paste
Mancaruri de post
Peste
Mancare copii
Salate
Mezel de casa
Aperitive / Garnituri
Conserve
Sosuri
Pizza
Bauturi
Reteta de vedeta
Fructe de mare
Bucatarasi celebri
Vegan / Raw vegan
Mancaruri de legume
Cook and smile
Sandvisuri
Slow Cooker
Retete diabetici
Video
2 Portii = 20 LEI
Retete facute de copii
Multicooking
Carte d'Or