Muşchi de viţel în vas de lut
Postat de diaconta in Vita 1 Apr 2012 | 10403 vizualizari
Imi era dor de o carniţă ce viţel suculenta şi bine făcută. Imi place sosul cu multă ceapă şi morcov la carnea de vită.In vasul de lut s-a facut foarte bine.A fost un deliciu pentru o zi mohorâtă,dar cu multe calorii,dar voi avea ocazia să le consum în zilele care urmează.
Inapoi la reteta
|
Comentarii (39)
la 02.04.2012, 09:19
E doar o dorinat a subconstientului de a avea cat mai multi la masa .Iti doresc sa ai parte de o familie care sa se bucure de calitatile tale .
la 02.04.2012, 09:34
buna fripturica ai facut
la 02.04.2012, 09:42
Multumesc Costel,din pacate e un vis irealizabil de-acum
pot sa sper camacar vom fi doua persoane la masa inca multa vreme
la 02.04.2012, 09:43
Nu-i adevarat !
la 02.04.2012, 09:44
bun bun
la 02.04.2012, 09:44
bine-ar fi sa nu fie adevarat
la 02.04.2012, 10:37
mmmm dar bun mai e
la 02.04.2012, 10:38
Ptr asa animal , tre' sa fii specialist
la 02.04.2012, 10:53
arata excelent
la 02.04.2012, 12:13
Eeeei Diana,le pui in oala si le pui sa fiarba,ce mare specialist
la 02.04.2012, 20:12
Offffff... ce-mi faci tu mie?! Absolut delicios!!!! Ma primesti la masa?!
la 02.04.2012, 20:13
pai vino repejor Sim0,stam frumos la o poveste
am si desert
la 02.04.2012, 23:59
Bun!
COMENTEAZA