Paine cu seminte de floarea soareluiPostat de kamy in Piine M-am tot uitat prin retetele de paine si m-am lamurit ......la 500 de faina trebuie 300 ml lichid...asa ca ,am facut painea asta care mi-a iesit super...yesss. Tin sa-i multumesc din nou lui Ruxy ptr.ca datorita ei m-am apucat de facut paine...multumesc. Inapoi la reteta |
Te declar specialista in painica
e frumoasa tareeee si mult mai buna decat cea din comert...de fapt incomparabila
Felicitari!
ruxy...ce sa mai zic...decat multumesc
chiar f buna
nu stiu ce denumiri le-oi da dar o sa fac o gramada de combinatii
ai sa vezi ca ai sa stii exact cata faina, cat ulei, cat lichid( apa, lapte), ce cantitate de drojdie, cata sare cat zahar...e totul atat de simplu...si desigur este important si gustul tau
cu mare drag si ma bucur ca ti-am fost de folos
dar e clar...cum am scris...500 faina,1 plic drofdie,300 lichid
si sigur drojdie aruncata,...n-o sa mai vezi
mersi ruxy
arata super painea
ms
nu-i greu
ruxy m-a incurajat si....uite ca am facut a 2-a painica
pana te apuci e greu...dupa floare la ureche
foarte frumoasa Kamy, iar gustul incomparabil
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|