Paine cu seminte de floarea soarelui

Postat de kamy in Piine
15 Mar 2011 | 9256 vizualizari

M-am tot uitat prin retetele de paine si m-am lamurit ......la 500 de faina trebuie 300 ml lichid...asa ca ,am facut painea asta care mi-a iesit super...yesss. Tin sa-i multumesc din nou lui Ruxy ptr.ca datorita ei m-am apucat de facut paine...multumesc.

Inapoi la reteta

Comentarii (115)

la 15.03.2011, 21:49
cred ca e foarte buna
la 15.03.2011, 21:52
Bravo Kamy Te declar specialista in painica e frumoasa tareeee si mult mai buna decat cea din comert...de fapt incomparabila Felicitari!
la 15.03.2011, 21:52
rocsi...nu ca ma laud dar...super buna
la 15.03.2011, 21:54
ruxy...ce sa mai zic...decat multumesc chiar f buna si m-am prins nu stiu ce denumiri le-oi da dar o sa fac o gramada de combinatii
la 15.03.2011, 21:57
Cu siguranta...asa am inceput si eu ca tine...apoi am cumparat o carte...si de aici...la treaba ai sa vezi ca ai sa stii exact cata faina, cat ulei, cat lichid( apa, lapte), ce cantitate de drojdie, cata sare cat zahar...e totul atat de simplu...si desigur este important si gustul tau cu mare drag si ma bucur ca ti-am fost de folos
la 15.03.2011, 21:59
Ah...acum sigur ca n-ai sa mai arunci drojdia..ca e pacat
la 15.03.2011, 22:09
ruxy....oricum nu o sa ma complic dar e clar...cum am scris...500 faina,1 plic drofdie,300 lichid restul vb ta....dupa gust si sigur drojdie aruncata,...n-o sa mai vezi mersi ruxy
la 15.03.2011, 22:46
oooo...Kami...a 2 painica si ti-a iesit minunata
la 15.03.2011, 22:53
kamy arata super painea
la 15.03.2011, 22:56
nico...asa ca-i faina ?
la 15.03.2011, 22:56
mirela...tare-s mandra ms
la 15.03.2011, 23:12
Cred si eu ca esti mandra. Nici eu n-am facut paine de casa niciodata, dar cum tot am vazut pe aici asa ma tenteaza si pe mine
la 15.03.2011, 23:53
mirela...incearca nu-i greu si eu pana m-am apucat am aruncat o gramada de drojdie ruxy m-a incurajat si....uite ca am facut a 2-a painica pana te apuci e greu...dupa floare la ureche
la 16.03.2011, 00:29
foarte frumoasa Kamy, iar gustul incomparabil
la 16.03.2011, 00:35
anca...multumesc

COMENTEAZA

Video
Retete la 20 lei
Dulciuri
Scoala de gatit Bucataras
Supe/Ciorbe
Mancaruri cu carne
Paste
Mancaruri de post
Peste
Mancare copii
Salate
Mezel de casa
Aperitive / Garnituri
Conserve
Sosuri
Pizza
Bauturi
Reteta de vedeta
Fructe de mare
Bucatarasi celebri
Vegan / Raw vegan
Mancaruri de legume
Cook and smile
Sandvisuri
Slow Cooker
Retete diabetici
Video
2 Portii = 20 LEI
Retete facute de copii
Multicooking
Carte d'Or