Placinte cu branza (a la buni <3)Postat de Anamaria7 in Aperitive / Garnituri De fiecare data cand e sarbatoare importanta sau chiar si cand ne e doar dorrr de gustul lor, buni le face cu aceeasi maiestrie ca acum 58 de ani cand a invatat de la mama ei. Ea a invatat-o pe mama mea draga, iar acum e randul meu sa duc mai departe obiceiul. Cand eram mai mica nu ma lasa sa imi bag deshtele prin aluat, ca nu ma mai putea scoate din el :)), dar acum facem impreuna, ca asa mi-e mai mare dragu' sa ma inec in aluat :)) :D Inapoi la reteta |
din pacate, cred ca e greu si cu ei si fara ei
) nu pot sa ma hotarasc cum e mai greu
da' nu ma speria rau di taat ca daca o iau pe partea ailalta e numa' vina ta
))))))
)))
va pup!
dia
)))
))) da' mai glumesc si io ca nah..ai fi si tu buna..
asta inainte de toate m-am distrat cu bucatarasii intergalactici
....arata grozav placintele a la buni si bravo tie fata frumoasa ca duci talentul mai departe
zau ca nu inteleg ce zici
)))
))
))
))
)) mesajul ala l-am vazut acum vreo 2-3 saptamani in cafenea.....nu mai stiu cine l-a pus, dar n-am stiu despre ce e vb
)
)), dar nah..trebuia un tzap ispasitor ca nu mai merge ala
)))
si eu eram vinovata,nu?
))
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|