Prima mea paine de casa-SI EU POT!!!

Postat de kamy in Piine
6 Mar 2011 | 10214 vizualizari

Am innebunit cate retete de paine am vazut la Ruxy...avand 1 drojdie proaspata care expira azi si paine nema in casa,mi-am zis...."da ce,eu nu pot??"si m-am apucat de facut reteta lui ruxy (cu mici modificari...mi-a intrat mai multa apa si drojdiuta am pus mai multa ca pe pachet scria ...intre 500 gr-1000 gr faina si l-am pus pe tot sa fiu sigura) http://www.bucataras.ro/retete/paine-simpla-de-casa-15703.html. Mi-a iesit super. dar asta cred ca si datorita ajutorului primit de la Sabina....ca doar am fata mare....nu? Ruxy....multumesc mult pentru incurajari...in sfarsit am facut-o....

Inapoi la reteta

Comentarii (52)

la 06.03.2011, 22:55
super buna sigur ca poti si daca daca mai faci si cu dragoste iti iese super
la 07.03.2011, 00:11
luk...is tare mandra
la 07.03.2011, 00:12
nico....ms o sa faci si u curand presimt
la 07.03.2011, 00:12
miuta....ms
la 07.03.2011, 00:13
lacri...ai dreptate
la 07.03.2011, 07:31
deci arata intr-un mare fel
la 07.03.2011, 08:56
la 07.03.2011, 10:03
ptr cat ai framantat sa-ti creasca asa de bine ( si cu drojdia aproape de expirare ) ADIDAS TORSHEN daca vrei , poti
la 07.03.2011, 11:15
frumoasa si buna
la 07.03.2011, 11:22
la 07.03.2011, 11:42
mona...in poza pare cam...semi dar in realitate e alba alba
la 07.03.2011, 11:42
diva....ms
la 07.03.2011, 11:46
onesta....da trebuia framantat ? doar am pus 1 cub intreg...sa-si faca treaba
la 07.03.2011, 11:46
vladimir....mersi
la 07.03.2011, 11:47
elena....

COMENTEAZA

Video
Retete la 20 lei
Dulciuri
Scoala de gatit Bucataras
Supe/Ciorbe
Mancaruri cu carne
Paste
Mancaruri de post
Peste
Mancare copii
Salate
Mezel de casa
Aperitive / Garnituri
Conserve
Sosuri
Pizza
Bauturi
Reteta de vedeta
Fructe de mare
Bucatarasi celebri
Vegan / Raw vegan
Mancaruri de legume
Cook and smile
Sandvisuri
Slow Cooker
Retete diabetici
Video
2 Portii = 20 LEI
Retete facute de copii
Multicooking
Carte d'Or