Pui crocant cu sos de lamaie

Postat de Bucataria_lui_Tavi in Pui
3 Iun 2010 | 8411 vizualizari

Puiul crocant cu sos de lamaie reprezinta o alegere perfecta pentru cei care iubesc preparatele exotice. Aceasta reteta chinezeasca se constituie intr-o gustare ideala, insa poate fi luata in calcul si ca fel principal, cu garnitura de orez cu legume.

Inapoi la reteta

Comentarii (87)

la 03.06.2010, 16:24
sincer nu am cuvinte ,esti un bucatar extraordinar de bun ,felicitari si toate laudele5 furculite
la 03.06.2010, 16:55
nadina, nu stiu daca sunt un bucatar bun, insa ma straduiesc. sunt pasionat, imi place sa gatesc si sa mananc in fiecare zi altceva. nu sunt bucatar de profesie, daca la asta te refereai .
la 03.06.2010, 16:57
arata demential puiul asta
la 03.06.2010, 16:57
Bravo Tavi.piedestal (eu il construiesc) , statuie(nadina) , ce mai doreste domnu'; bucatar ? )). ps. asa-i ca azi am fost cuminte ? ca io cand vreau sa fluier, fluier
la 03.06.2010, 17:00
Tavi, ma leshi? Cate furculite mai vrei? Le merita, domn'le!
la 03.06.2010, 17:04
@rocsi - ca un facut eu ma gandeam taman acum la ciorbica ta de loboda si ca n-am mai mancat... de cand eram la mama acasa. intru sa pun 5 linguri musai
la 03.06.2010, 17:05
ups! aparuse de 2 ori acelasi mesaj
la 03.06.2010, 17:08
Gaby, ma dezamagesti. Si pe mine si pe Ela. Tu trebuia sa dai cu piconul. In plus, cine te-ar putea opri pe tine sa fluieri ?
la 03.06.2010, 17:10
@Ina - Eu zic sa-l intrebi pe Costel mai intai. Ca iar mananca omul cu noduri de la cine stie ce condiment de-al meu .
la 03.06.2010, 17:15
Tavi, azi i-am facut supa de pasare cu galuste. Daca-i dau supa de pasare sau supa de rosii, nu-i mai trebuie altceva. Doar ca nu pot posta aici supele, de cate ori le fac
la 03.06.2010, 17:16
a zis ca-si face si el cont aici, dar isi pune adresa, ca el nu va voteaza decat daca-i trimiteti mancarea s-o guste, intai
la 03.06.2010, 17:21
@Ina - Pai stai asa... Costel isi face cont de bucataras sau de degustator ?
la 03.06.2010, 17:22
cred ca doar de degustator Face si el omlete, ochiuri , salate si cartofi prajiti
la 03.06.2010, 17:23
Ieri era frumos sa ne fotografieze cineva: eu chituiam rosturile la faianta si el facea omleta si salata de rosii
la 03.06.2010, 17:24
tavi nu stiu meseria ta dar am zis ca imi place cum gatesti si felu cum le aranjezi

COMENTEAZA

Video
Retete la 20 lei
Dulciuri
Scoala de gatit Bucataras
Supe/Ciorbe
Mancaruri cu carne
Paste
Mancaruri de post
Peste
Mancare copii
Salate
Mezel de casa
Aperitive / Garnituri
Conserve
Sosuri
Pizza
Bauturi
Reteta de vedeta
Fructe de mare
Bucatarasi celebri
Vegan / Raw vegan
Mancaruri de legume
Cook and smile
Sandvisuri
Slow Cooker
Retete diabetici
Video
2 Portii = 20 LEI
Retete facute de copii
Multicooking
Carte d'Or