Pui crocant cu sos de lamaie
Postat de Bucataria_lui_Tavi in Pui 3 Iun 2010 | 8411 vizualizari
Puiul crocant cu sos de lamaie reprezinta o alegere perfecta pentru cei care iubesc preparatele exotice. Aceasta reteta chinezeasca se constituie intr-o gustare ideala, insa poate fi luata in calcul si ca fel principal, cu garnitura de orez cu legume.
Inapoi la reteta
|
Comentarii (87)
la 03.06.2010, 18:12
tavi am fost pe o vorba cum se zice
la 03.06.2010, 18:14


am fost pe acelasi gand tavi,nici sotul meu nu e de acord ca femeia sa stea doar la "cratita " sta si el bine mai rarut dar mai sta
la 03.06.2010, 18:16
@Nadina - Nu ii place sa gateasca, dar stie (cel putin preparatele clasice). Iar eu sunt de principiul ca fiecare sa faca ce ii place. Iar mie chiar imi place
.
la 03.06.2010, 18:22
al meu sta doar la gratare in aer liber, acolo e zona interzisa la noi femeile
isi ia ei canuta de vinisor si stau de vroba adunati langa foc, si eu hop, am spart traditia familiei ca si mie imi place langa gratar, mai putn cu canuta dar la foc acolo sa gusti carnita sfaraita imi place.Eu as vrea di tot sufletul sa gateasca si el ceva, as avea incredere in el ca e ordonat si meticulos dar lui nu-i place.Asa ca e pe post de cobai ce sa-i fac!
la 03.06.2010, 18:23
Tavi observ ca mie nu mi-ai multumit si asa frumos te-am laudat!
erai ocupat cu nadina, pfuuu, trebuie sa stau la coada
la 03.06.2010, 18:25
hop si eu. Asa e Tavi...sunt ca un vulcan.. nu ma poate nimeni opri 
. Epurasha, asa e si Cezaru' meu...gratarele ii apartin, eu fac doar usturoiul cu nuca si smantana. mmmmm
. Pe vremuri..gateam amandoi, acum nu, nu suport pe nimeni in bucatarie cand am treaba
la 03.06.2010, 18:27
off..cum v-am dezamagit eu pe voi... 
la 03.06.2010, 18:29
@Epurasha - Nu ti-am multumit??? Scuze! Am dat-o in discutii filosofice despre rolul si locul sexelor in bucatarie
. Multam oricum!
la 03.06.2010, 18:32
Minunat Tavi
arata bestial
asta trece la favorite si sigur va urma
maxim de furculite
la 03.06.2010, 18:34
Gaby, un vulcan care fluiera deci
...
la 03.06.2010, 18:34
Tavi nu stiu daca profesia ta de baza este bucatar sau dar dar sa sti ca eu am adunat toate furculitele si ti le dau tie !
Felicitari
ca tare-mi place reteta ta 
la 03.06.2010, 18:35
@Lia - Multumesc mult!
la 03.06.2010, 18:37
Tavi iar incepi cu exotice de astea?
cum adica ''locul sexelor in bucatarie''?
stai linistit ca glumeam si eu, mi-am format o foarte buna parere despre tine si bucataria ta!
si daca uiti sa multumesti asta e , doar nu etsi la Oscar!
nu ma supar deloc doar vezi ca iti aduc aminte!
la 03.06.2010, 18:38
@Sydy - Daca ramai fara furculitze nu mai am sa-ti trimit si tie! Ieri, fluieracioasa de Gaby mi le-a confiscat pe toate, scotandu-mi ochii ca mananca cu mana din cauza mea. P.S. Jur ca nu sunt bucatar sub acoperire!
la 03.06.2010, 18:52
yummy ce bine arata
COMENTEAZA