Saramura de pastrav
Postat de Sylvia in Pastrav 18 Dec 2010 | 35885 vizualizari
O mancare romaneasca plina de arome si culoare, binevenita la orice ocazie si care imbraca parca de minune haina iernii ....o gasesc foarte potrivita si pentru mesele de Sarbatori.
Inapoi la reteta
|
Comentarii (22)
la 18.12.2010, 14:33
ups. silvia , fara poza?
ce se intampla, silvia, nu ai putut incarca sau o pui mai tarziu?
la 18.12.2010, 15:01
cu sau fara poza..sigur e o mancare gustoasa!
5
la 18.12.2010, 15:52
Dragele mele de asta nu am postat in ultima vreme pentru ca un net super dubios
nu reusesc sa pun poze, nu reussesc sa intru pe blogul meu5care totusi merge ) ...culmea. Telefonul care e tot prin internet se blocheaza cica "din cauza vremii"
a nins vreo 10 cm . Azi nu a circulat nici un bus in oras tot din cauza asta
casa va faceti o idee depre cum resimt francezii din zonele unde nu sunt obisnuiti cu zapada iarna
la 18.12.2010, 16:35
Facuta de tine= MINUNATA!!!
la 18.12.2010, 17:14
buna
la 18.12.2010, 21:06
pastrav a luat si mama sa fac pentru maine ce e ultima zi din post in care se mananca peste
la 18.12.2010, 21:07
Multumesc fetelor sa vedeti ce poze frumoase am
pe cand reusesc sa le pun
la 18.12.2010, 21:20
Rocsi eu una sa m-am saturat de peste
cred ca nu mai mananc o vreme , am facut azi o ciorba lipoveneasa de peste si abia am putut manca o jumate de farfurie
simteam ca am ajuns la saturatie .
la 18.12.2010, 22:45
si mama la fel...a zis ca are peste pana in gat
la 18.12.2010, 22:55
cred ca e nebunie nu alta
la 19.12.2010, 14:09
reţeta sună bine... aştept să văd şi pozele... sigur arată suuuuuuper... ca de obicei!
la 19.12.2010, 14:55
mie nu-mi trebuie poze ca sa mananc, stiu ca arata bine si ca este si tare bun................
COMENTEAZA