Spaghetti cu conserva din carne si sos de rosii cu usturoi
Postat de Mutulica in Paste 8 Noi 2015 | 18700 vizualizari
Pentru „Saptamana barbatilor care gatesc” Nu mai doream sa particip nici macar la concursul anual unde castiga toata lumea, pentru ca asa sunt eu pricinos, dar cand am vazut ca organizati un concurs pentru barbatii care nu gatesc niciodata m-am gandit ca eu sunt singurul bucataras care nu gateste dar care nu poate castiga nici candidand de unul singur decat o mentiune speciala pentru curajul de a infrunta cruzimea sortii de a-l fi facut incapabil sa aprinda un foc fara ca sa faca si mult fum. Nu mai radeti, eu cred ca un stramos de-al meu divortat a inventat comunicarea la distanta cu ajutorul fumului dand foc la casa in timpul prepararii cinei! Zilele trecute am inventat un procedeu original de aprindere a focului pentru gratar care a produs un fum gros si atat de persistent incat mi-am dat seama ca asa s-a creat nobila industrie a conservarii alimentelor cu ajutorul fumului care cred ca a rezistat pana cand o femeie scarbita de mirosul sau intepator a inventat E-urile... Reteta pe care v-o propun este ideala pentru burlacii care nu au timp sa gateasca dar care vor sa-si prepare o mancare calda.
Inapoi la reteta
|
Comentarii (56)
la 08.11.2015, 18:16
Ina
))
la 08.11.2015, 18:16
Bravo Costel!
la 08.11.2015, 18:18
Am scris cu parola lui si am modificat comentariul, sa para al lui
)))))))))))))))))
la 08.11.2015, 18:20
Sa zic ca-mi place tipsul?
) "...mai bine va pastrati fortele pentru desertul din noaptea de dupa. Nevasta-mea a fost multumita de gustul mancarii pregatite de mine si acum eu astept sa vina noaptea "
))))))))))
la 08.11.2015, 18:21
ai pus si lingurita la fiert?
))))
la 08.11.2015, 18:22
cata apa totusi?
ca spaghetele le pui dupa ce fierbe apa
si atunci de unde stim cata apa sa punem?
la 08.11.2015, 18:22
)))
la 08.11.2015, 18:24
))))
la 08.11.2015, 18:25
Dia , cand o sa mai fac o voi cantari.Dar vei avea de asteptat, sa stii!
la 08.11.2015, 18:27
Lingurita nu am scapat-o dar am avut probleme cu sucul conservei si cu sosul de rosii care se poate observa si pe sortul verde.
la 08.11.2015, 18:27
Hmmmmmm vad ca a dat Ina drumul la caldura pana la ultima poza
))))pacat ca era patat sortul
la 08.11.2015, 18:27
Faina introducere
de folos informatiile din reteta
))))))))))))
la 08.11.2015, 18:28
Eu am pus apa dupa ochiometru, daca mi-a iesit a fost din intamplare.
la 08.11.2015, 18:31
o trimit pe Ana-Maria la voi sau dati si la pachet ?
la 08.11.2015, 18:32
CEA MAI TARE RETETA,MERITA PREMIUL
COMENTEAZA