Spaghetti cu conserva din carne si sos de rosii cu usturoi

Postat de Mutulica in Paste
8 Noi 2015 | 18700 vizualizari

Pentru „Saptamana barbatilor care gatesc” Nu mai doream sa particip nici macar la concursul anual unde castiga toata lumea, pentru ca asa sunt eu pricinos, dar cand am vazut ca organizati un concurs pentru barbatii care nu gatesc niciodata m-am gandit ca eu sunt singurul bucataras care nu gateste dar care nu poate castiga nici candidand de unul singur decat o mentiune speciala pentru curajul de a infrunta cruzimea sortii de a-l fi facut incapabil sa aprinda un foc fara ca sa faca si mult fum. Nu mai radeti, eu cred ca un stramos de-al meu divortat a inventat comunicarea la distanta cu ajutorul fumului dand foc la casa in timpul prepararii cinei! Zilele trecute am inventat un procedeu original de aprindere a focului pentru gratar care a produs un fum gros si atat de persistent incat mi-am dat seama ca asa s-a creat nobila industrie a conservarii alimentelor cu ajutorul fumului care cred ca a rezistat pana cand o femeie scarbita de mirosul sau intepator a inventat E-urile... Reteta pe care v-o propun este ideala pentru burlacii care nu au timp sa gateasca dar care vor sa-si prepare o mancare calda.

Inapoi la reteta

Comentarii (56)

la 08.11.2015, 18:37
Dia , mancarea fierbe mai repede daca pui ceva de inox , nu-i asa?
la 08.11.2015, 18:38
Vad ca stii mai multe tipsuri )))))))))))))))))
la 08.11.2015, 18:40
Deci asta-i prezentare de prezentare! Si cu farfuriile pe masa, tot tacamul.
Mi-ar fi placut s-o vad si pe Ina in peisaj ) poate si pe Bobitza
Pe Ina stand la masa.
la 08.11.2015, 18:44
Meri, cica se cer poze clare, ori eu sigur ieseam in ceatza ))
la 08.11.2015, 18:51
Inaaa ))
la 08.11.2015, 18:54
Ai inceput cu un sort si ai terminat cu altul sunteti totali!))) Ca alta ordine de idei, reteta e super scrisa. Daca tot nu mai scrii articole ai putea sa scrii niste retete si ar compensa din articolele nescrise...
la 08.11.2015, 18:56
Da daaaaa,ceva de inox ridica temperatura )))))))
la 08.11.2015, 18:59
Simona, le-am murdarit pe amandoua!
la 08.11.2015, 19:00
Va multumesc pentru aprecieri dar nu va bazati pe talentul meu de bucatar.
la 08.11.2015, 19:10
Felicitari!
la 08.11.2015, 19:13
Felicitari! Wow!!!! Nota 1000!
la 08.11.2015, 20:04
buna reteta,bravo costel
la 08.11.2015, 20:38
Super rețetă, dar mai ales felul în care ai povestit ..... nota 20, Costel! Felicitări!
la 08.11.2015, 23:18
Felicitari
la 09.11.2015, 10:14
Felicitari si mult succes!

COMENTEAZA

Video
Retete la 20 lei
Dulciuri
Scoala de gatit Bucataras
Supe/Ciorbe
Mancaruri cu carne
Paste
Mancaruri de post
Peste
Mancare copii
Salate
Mezel de casa
Aperitive / Garnituri
Conserve
Sosuri
Pizza
Bauturi
Reteta de vedeta
Fructe de mare
Bucatarasi celebri
Vegan / Raw vegan
Mancaruri de legume
Cook and smile
Sandvisuri
Slow Cooker
Retete diabetici
Video
2 Portii = 20 LEI
Retete facute de copii
Multicooking
Carte d'Or