Aperititv din rosii cu branza

Postat de nadina73 in Aperitive / Garnituri
19 Mai 2010 | 7427 vizualizari

super bune si gustoase,am mancat in ucraina cand am fost cu multi ani in urma la niste prieteni dar sincer nu mi-au iesti ca ale lor ,difera produsele

Ingrediente

  • 1 rosie mare  gigant
  • branza Philadelphia 1 curtie
  • 50 g cascaval ras
  • 2 felii de sunca
  • 10 masline  fara samburi(de preferat negre ,eu nu am avut)
  • 5 rosii cherry
  • patrunjel verde
  • maioneza 5 linguri

Mod de preparare

Se spala bine rosia (am gasit de gradina) se taie in 5 feliute (depinde de rosie). Se pune branza intr-un pistol sau sprit si se orneaza rosia,dupa care se pune sunca taiata foarte marunt, apoi  1 lingura de maioneza (eu nu am mai pus), cascaval ras si  masline. Se taie in 4 si se pune pe masline (arata mai bine daca sant negre ) deasupra o rosie cherry si patrunjel verde

Se aseaza pe frunze de salata verde (eu nu am avut decat de vita de vie) este un aperitiv usor de realizat si bun zic eu

Daca ti-a placut reteta noastra "Aperititv din rosii cu branza" nu uita sa-i faci un review.

Retete asemanatoare

Comentarii (64)
Retete similare

Tarta cu telemea, praz si ciuperci de padure

Postat de Ina

Tarta cu telemea, praz si ciuperci de padure

Pregatim intai aluatul: Punem intr-un vas untul (pastrat la temperatura camerei), oul, sarea si 250g de faina. In faina adaugata facem o gropita, turnam amoniacul si-l stingem cu o lingura de...

Citeste continuarea

Placinta cu dovlecei

Postat de Dya

Placinta cu dovlecei

  Incepem prin a pregati aluatul:  Intr-un bol micut adaugam zaharul si drojdia; le pasam cu ajutorul unei lingurite pana ce compozitia devine lichida; pastram bolul intr-un loc...

Citeste continuarea

Comentarii

la 19.05.2010, 23:52
ela am pus si aperitiv si desert si tu inca tot lucri la tort?
la 20.05.2010, 00:39
arata extraordinar!nici nu m-as indura sa le mananc... si am fost si prima!!!ca cine mai sta la ora asta pe bucatar.ro?eu...ca doar acum am timp
la 20.05.2010, 01:32
of ca nu am auzit cand m-ai chemat,salivez pe aici de mor ce bine arata le trec la favorite
la 20.05.2010, 06:24
foarte frumoaseeu m-as indura sa le mananc, da pe toate nadina si cred ca te-as pune sa mai faci
la 20.05.2010, 09:06
Nadina, vreau si eu vai ce bine arata

Vezi toate comentariile (64)

COMENTEAZA

Video
Retete la 20 lei
Dulciuri
Scoala de gatit Bucataras
Supe/Ciorbe
Mancaruri cu carne
Paste
Mancaruri de post
Peste
Mancare copii
Salate
Mezel de casa
Aperitive / Garnituri
Conserve
Sosuri
Pizza
Bauturi
Reteta de vedeta
Fructe de mare
Bucatarasi celebri
Vegan / Raw vegan
Mancaruri de legume
Cook and smile
Sandvisuri
Slow Cooker
Retete diabetici
Video
2 Portii = 20 LEI
Retete facute de copii
Multicooking
Carte d'Or