Ardei umpluti pane

Postat de epurasha2bb in Aperitive / Garnituri
23 Iun 2010 | 11602 vizualizari

o reteta simpla dar tare gustoasa! acum am mancat si sunt tare satisfacuta! ideea mi-a venit din ultimul numar al revistei practic in bucatarie.Mi-a placut la nebunie si nu am rezistat sa o incerc desi cu multe modificari.

Inapoi la reteta

Comentarii (38)

la 23.06.2010, 17:54
Exceelnt arata si de la mine nota maxima
la 23.06.2010, 18:47
Geniala idee ai avut Salvat reteta si alerg sa-ti dau 5 furcu
Ardeii dupa ce i-ai copt, le-ai dat jos coaja ?
la 23.06.2010, 19:34
multumesc fetelor! Sidy nu i-am cojit, ma gandisem dar m-am grabit si au fost buni si asa cu coaja, adica nu s-a simtit, dar daca nu te grabesti poti s-o scoti desigur, nu vad ce ar face rau.
la 23.06.2010, 22:32
super idee! E bine cand pastrezi revistele mai vechi, ai sursa de inspiratie
la 23.06.2010, 22:40
multumesc Bunica dar v-am mai zis , ideea e din revista practic ultimul numar, cel mai recent nu vechi, la pagina 17 se cheama snitele din ardei capia.Eu nu am gasit capia iciunde desi am cautat ca disperata ca imi place mult, si am facut asa , de copt i-am copt doar ca se se mai inmoaie putin sa-i pot turti bine
la 24.06.2010, 00:40
5 furculite! si eu am vrut sa prepar ardeii din practic dar nu am gasit nici capia nici rosii ca ai tai.felicitari!!! arata bestial!
la 24.06.2010, 02:06
foarte buna reteta!!de cum am vazuto miam amintit de reteta cu cascaval din numarul vechi!!foarte bun in ambele feluri!!felicitari!!
la 24.06.2010, 11:13
multumesc fetelor! chiar m-ati facut curioasa cu reteta din numarul vechi, eu cum de nu oi fi vazut-o dar oricum cum gasesc ardei capia o repet pe asta si am sa incerc si alte variante cu umplutura de sunculita si cascaval sau de branza cu marar simplu.
la 24.06.2010, 14:47
Ce frumos arata,si cred ca sunt si tare buni.Bravo.
la 24.06.2010, 15:08
super idee pentru aperitiv...sigur am s-o incerc
la 24.06.2010, 17:52
ce bine arata si ce idei grozava mi-am amintit de cava asamanator dar cu carne tocata ,am sa pun in practica super 5 furcu mari
la 24.06.2010, 19:44
super idee,super arata vin la tine neaparat
la 24.06.2010, 20:48
super arata trebuie sa fac si eu
la 25.06.2010, 08:30
multumesc fetelor!ma bucur ca va place, sa incercati cu incredere ca e delicios!
la 25.06.2010, 08:31
nadina cu carne tocata ii fac clasici la cuptor, asa prajiti nu am incercat.Daca ai reteta sa ne zici si noua.

COMENTEAZA

Video
Retete la 20 lei
Dulciuri
Scoala de gatit Bucataras
Supe/Ciorbe
Mancaruri cu carne
Paste
Mancaruri de post
Peste
Mancare copii
Salate
Mezel de casa
Aperitive / Garnituri
Conserve
Sosuri
Pizza
Bauturi
Reteta de vedeta
Fructe de mare
Bucatarasi celebri
Vegan / Raw vegan
Mancaruri de legume
Cook and smile
Sandvisuri
Slow Cooker
Retete diabetici
Video
2 Portii = 20 LEI
Retete facute de copii
Multicooking
Carte d'Or