Galaktoboureko
Postat de scortisoara in Prajituri 9 Sep 2012 | 18915 vizualizari
Cum azi a fost ziua "de ceva dulce" am hotarat sa fac acest desert care este pufos, aromat si lipicios (fix cum imi place mie) si mai ales grecesc. Reteta o am direct de la sursa cum s-ar zice, de la niste prieteni din Grecia asa ca sigur nu da gres.
Inapoi la reteta
|
Comentarii (46)
la 09.09.2012, 20:15
super acest desrt grecesc
la 09.09.2012, 20:15
desert*
la 09.09.2012, 20:33
mama, nici nu stiu sa pronunt!
la 09.09.2012, 20:34
la 09.09.2012, 20:35
Sincer si eu inca ma balbai Bucataras
la 09.09.2012, 20:36
ce m-a amuzat denumirea asta de cand am auzit-o
)
super 
la 09.09.2012, 20:37
Mersi Diaconta!
la 09.09.2012, 20:42
este desertul pe care il comand de fiecare data cand merg la restaurant grecescD
la 09.09.2012, 20:45
Pare ceva delicios!
la 09.09.2012, 20:57
cred ca m-ai convins! Am trecut-o la favorite
la 09.09.2012, 21:01
fain arata
la 09.09.2012, 21:29
buna,buna!
la 09.09.2012, 21:41
Chiar e Rocsi!
la 09.09.2012, 21:41
Multumesc Valclaudia, Sufletista si Bunica!
COMENTEAZA