Galaktoboureko
Postat de scortisoara in Prajituri 9 Sep 2012 | 18915 vizualizari
Cum azi a fost ziua "de ceva dulce" am hotarat sa fac acest desert care este pufos, aromat si lipicios (fix cum imi place mie) si mai ales grecesc. Reteta o am direct de la sursa cum s-ar zice, de la niste prieteni din Grecia asa ca sigur nu da gres.
Inapoi la reteta
|
Comentarii (46)
la 09.09.2012, 21:50
fain
la 09.09.2012, 22:09
arata bine
la 09.09.2012, 22:14
am "favorizat" reteta! super, super!
la 09.09.2012, 22:23
imi place si Scortisoara si prajiturica! e saptamana greceasca doar!
la 09.09.2012, 22:24
Multumesc Eduard, Laura si Gabytza!
la 10.09.2012, 08:41
direct la favorite am dus-o, bravo!!!
la 10.09.2012, 09:50
excelenta
imi place
la 10.09.2012, 10:11
da, bunaaa
la 10.09.2012, 12:18
Multumesc Alinutza, Merisor, Motan , Lia , Dobrezaira!
la 10.09.2012, 20:30
buna rau
la 11.09.2012, 09:55
Super arata! Am salvat reteta!
la 11.09.2012, 13:48
Simona
la 14.09.2012, 18:36
Vreau sa fac si eu prajitura dar nu stiu cam cat de mare sa fie cana cu care sa masor ingredientele?
COMENTEAZA