Mini- pizze cu blat de paine

Postat de alice_frumi in Pizza
18 Iul 2010 | 6630 vizualizari

Arata bine, nu?

Ingrediente

  • 10 felii de paine
  • putina apa ( sau lapte ) pentru inmuiat feliile de paine
  • o ceapa mare ( sau 2 mici )
  • 2 rosii
  • salam, carnati etc.
  • branza ( sau cascaval )
  • putin patrunjel
  • putin ulei de uns tava
  • bulion

Mod de preparare

Inmoi feliile de paine in lapte sau apa ( dar nu foarte mult ) si le pui in tava unsa cu ulei. Pui pe fiecare felie de paine cate 2 lingurite de bulion si il intinzi bine. Speli ceapa si o cureti de coaja, si o tai solzisori.Rosiile le tai ca pentru salata, iar salamul il tai felii subtiri si lungi. Carnatii ii tai rondele.Salamul cu carnatii ii pui in alt castron unde ii amesteci cu ouale batute ca pentru omleta. Pui legumele si mezelurile peste feliile de paine. Adaugi si branza taiata bucatele sau data pe razatoare. Patrunjelul il speli , il tai marunt si il pui peste mini pizze. Le dai la cuptorul incins pentru 20-25 de minute, la foc mediu spre iute.

POFTA BUNA!!!!!!

Daca ti-a placut reteta noastra "Mini- pizze cu blat de paine" nu uita sa-i faci un review.

Retete asemanatoare

Comentarii (7)
Retete similare

Pizza in straturi cu foi de placinta Bella

Postat de reisnaor_2006

Pizza in straturi cu foi de placinta Bella

       Lasam foile de placinta sa se dezghete la temperatura camerei.Asezam in tava cuptorului o foaie de copt si punem pe rand cate o foaie de placinta pe care le...

Citeste continuarea

Pizza cu portocale, asortata cu salata

Postat de simona72

Pizza cu portocale, asortata cu salata

Pentru aluat: in felul meu characteristic si fara prea mare bataie de cap, l-am facut la masina de paine. Am pus ingredientele in cuva masinii in ordinea scrisa mai sus la ingredient. Am...

Citeste continuarea

Recomandari pentru tine si casa ta

Aparat de vidat VS3190X-01

- 400 lei
1099.99 lei
699.99 lei

Aparat de vidat VS5910X

- 300 lei
1799.99 lei
1499.99 lei

Comentarii

la 18.07.2010, 12:46
arata f bine. dar mi se pare cam mult sa zici ca is inventate de tine. eu reteta asta o faceam acu vreo 15 ani.oricum arata bine,. spor la gatit in continuare
la 18.07.2010, 14:12
am sters ce am scris ca sunt inventate de mine.............. ms
la 18.07.2010, 14:48
o felie,va rog
la 22.07.2010, 23:59
si eu vreu o feliuta se poate si las furcile la schimb
la 23.07.2010, 13:40
va dau la toti cate o felie...........

Vezi toate comentariile (7)

COMENTEAZA

Video
Retete la 20 lei
Dulciuri
Scoala de gatit Bucataras
Supe/Ciorbe
Mancaruri cu carne
Paste
Mancaruri de post
Peste
Mancare copii
Salate
Mezel de casa
Aperitive / Garnituri
Conserve
Sosuri
Pizza
Bauturi
Reteta de vedeta
Fructe de mare
Bucatarasi celebri
Vegan / Raw vegan
Mancaruri de legume
Cook and smile
Sandvisuri
Slow Cooker
Retete diabetici
Video
2 Portii = 20 LEI
Retete facute de copii
Multicooking
Carte d'Or