MURATĂPostat de portiadelumina in Bauturi Gospodinele de pretutindeni, în special la sfârşitul verii şi începutul toamnei, cu timp sau fără timp, încearcă să-şi umple cămările şi beciurile cu cele necesare pentru gătitul din timpul iernii. Gospodinii, adică soţii gospodinelor, dacă n-au ce face, dacă nu se pricep la bucătărit ori dacă doresc să se bage şi ei în seamă cu câte ceva când vin musafirii, inventează câte ceva, simplu, desigur, cu care să "rupă gura târgului". Desigur, eu nu mă pricep nici la bucătărit şi nici la lucruri dintr-astea inventate, dar cumva trebuie să-mi umplu şi eu timpul liber, care oricum lipseşte cu desăvârşire, pentru a le prezenta prietenilor încercarea mea de a face ceva gustos şi sănătos. Inapoi la reteta |
))
)) Unde prin zonă? Că noi fi pe-aci, pe lângă noi, şi nu dai semnal, ha?
Ai văzut, am pus şi interviul, pe care l-aş mai pune, că nu l-a văzut toată lumea, cred.
)))) Nu ştiu de vişinata ta, n-am văzut, n-am mirosit, n-am gustat, nu ştiu nimic.
Si ca sa fiu sincera pana la final trebuie sa-ti spun ca am luat o gura de capsunata ca prea mi-ai facut pofta cu reteta asta..... ca-mi vine sa mai fac un drum de Balea sa culeg murele de care amintesti (si pe care eu saptamana trecuta le-am trecut cu vederea din cauza peisajelor mirifice
)
))))
...Adevarata reteta, cu grade, nu coapta la grade. Felicitari si degustare buna !!!
))) Mai mult, se pare că simplitatea lor atrage comentarii, deşi, sincer, nu ştiu dacă reţeta în sine ori nebucătarul, căci la mine mai mult sunt vorbe decât ingrediente.
))))
Te aşteptăm şi pe tine cu reţete adevărate, nu aşa ca mine, din astea care durează o lună.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|