Papagal la tigaie

Postat de gaby_d in Mancaruri cu carne
4 Iun 2010 | 13542 vizualizari

Ingrediente

  • una bucata papagal frumos colorat
  • cateva floricele drept garnitura
  • o tigaie
  • paie
  • un chibrit

Mod de preparare

Se deschide site-ul bucataras.ro.

Veselie, voie buna, gasca faina, retete de nota 10 si hop, apare un papitoi colorat care te innebuneste cu holla, holla, holla; vine repede si-si baga nasu' unde citesti tu, dai sa accesezi ceva si el se baga-n seama promitandu-ti o vara de vis, te urmareste daca esti cuminte..eee....nu se poate asa...

Te gandesti rapid ce sa faci.

S-o contactezi pe Epu'...n-are timp, sta cu bebitza, pe Ela...tre' sa-si termine paharul cu pepsi, ..Nadina...face bezele cu Bebe...Ina, elimina rozmarinu', Sefu'...e ocupat cu directivele :))) ...asa ca iei frumusel papagalul si-l frigi de viu.

Asta garanteaza pastrarea unei culori apetisante.

Asezi frumusel cateva paie, iei un chibrit , dai foc, asezi tigaia si plasezi papagalul

Asezonezi cu cateva flocirele colorate si cina e gata.

Daca ti-a placut reteta noastra "Papagal la tigaie" nu uita sa-i faci un review.

Retete asemanatoare

Comentarii (115)
Retete similare

Musaca din piure de cartofi cu varza si carne tocata

Postat de merisor67

Musaca din piure de cartofi cu varza si carne tocata

Pentru piureul de cartofi, curățăm cartofii, îi tăiem în cuburi și îi fierbem în apă clocotită cu sare, până încep să se sfărâme. Îi...

Citeste continuarea

Dovlecei umpluti si sos de rosii si dovlecei

Postat de Constelatialeu

Dovlecei umpluti si sos de rosii si dovlecei

Mai intai pregatim compozitia pentru umplut dovleceii. Taiem ceapa verde,o punem in tuci cu putin ulei si 50 g de orez, adaugam putina sare si piper si lasam la calit cca 10 min, apoi adaugam...

Citeste continuarea

Comentarii

la 04.06.2010, 19:19
la 04.06.2010, 19:21
5furculiteeeeeee hai bucataras cu premiul
la 04.06.2010, 19:23
are si garnitura, sper ca se observa.si-n plus l-am preparat pastrand frumoasa culoarea ))
la 04.06.2010, 19:23
Si eu ii pusesem gand rau ... ma gandeam cum merge gatit
la 04.06.2010, 19:24
ete mah , la prostii ce repede vine lumea )); ia sa fac de acu' numa prostii )))

Vezi toate comentariile (115)

COMENTEAZA

Video
Retete la 20 lei
Dulciuri
Scoala de gatit Bucataras
Supe/Ciorbe
Mancaruri cu carne
Paste
Mancaruri de post
Peste
Mancare copii
Salate
Mezel de casa
Aperitive / Garnituri
Conserve
Sosuri
Pizza
Bauturi
Reteta de vedeta
Fructe de mare
Bucatarasi celebri
Vegan / Raw vegan
Mancaruri de legume
Cook and smile
Sandvisuri
Slow Cooker
Retete diabetici
Video
2 Portii = 20 LEI
Retete facute de copii
Multicooking
Carte d'Or