Prajitura "DUO"
Postat de merisor67 in Prajituri 23 Ian 2013 | 42802 vizualizari
Am facut o combinatie de foi albe cu foi maro si la fel crema.
Inapoi la reteta
|
Comentarii (98)
la 25.01.2013, 21:39
la 1 litru jumatate de lapte 10 linguri de faina si 4 galbenusuri nu mi-a rezultat nici o crema.. nu a iesit nici macar atat de groasa cat e compozitia la clatite
in fine cert e ca mie nu mi-a iesit
la 25.01.2013, 21:45
Baby,e o crema fiarta,nu o compozitie de clatite
la 25.01.2013, 22:20
baby_ktalyna, imi pare rau ca tie nu ti-a iesit, dar cauta si alte creme pe net de vanilie sa vezi ca se pun circa 4-6 linguri de faina la 1 litru de lapte, eu am pus 10 linguri la 1,5 litri, deci?
la 25.01.2013, 22:20
Dia
la 26.01.2013, 13:26
nu ne certam. nu ma contrazic cum am scris mai sus... mie nu mi-a iesit (am fiert-o! ) m-am uitat si la alte creme.. m-am hotarat sa iau 2 ''la plic'' ptr ceva mai rapid avand in vedere ca e week-end nu vreau sa petrec ziua in bucatarie
la 27.01.2013, 08:38
Favoriteeeeeeeeeeeeee!
la 27.01.2013, 08:52
Denissa
la 24.02.2013, 19:03
hmmm delicios!
la 24.02.2013, 21:25
azi am facut si eu, abia astept sa o tai maine!
la 24.02.2013, 21:27
eu am facut cu budinca dr oetker ci crema tot de la dr oetker....a iesit super
la 24.02.2013, 22:11
ca bine mai arata!
la 25.02.2013, 06:06
Foarte faina prajitura.
COMENTEAZA