Amintiri culinare - Savarina cu inghetata de frisca

Postat de klausenburger in Prajituri
22 Iul 2009 | 8059 vizualizari

Mai tineti minte magazinele Gospodina? In copilaria mea comunista, magazinele astea duhnind a bere, a tigari de proasta calitate si a "varza a la Cluj" le gaseai la tot pasul, in toate cartierele. In ultima vreme, spre sfarsitul comunismului nu mai miroseau a nimic. Erau etern goale. Absolut goale. Cate o tanti veghea apatic mesele "la botul calului" si tejgheaua roasa si scorojita. Cu toate astea era ceva ce ma facea sa mai intru in magazinele astea care ar fi trebuit sa vanda semipreparate pentru "tovarasele gospodine ocupate in campul muncii in construirea societatii socialiste multilateral dezvoltate" (oribil!). Uneori primeau prajiturele. Primeau "broscute", sau extrem de rar, "savarine". In ultimii doi ani de comunism, nici macar din astea nu mai primeau. Azi am scris o noua "Legenda a Epocii de Aur". (click pentru a citi).Mi-am amintit din nou lucruri pe care as vrea sa nu le fi trait, sa nu le fi cunoscut, sa nu trebuiasca sa mi le amintesc. Lucruri pe care speram din toata inima ca le-am uitat. Imi dau seama ca nu le-am uitat, ca sunt vii, ca inca mai sunt lipite de mine desi eram doar un copil in acele vremuri. Una din putinele bucurii dulci ale copilariei mele au fost aceste "savarine" pentru care economiseam fiecare banut pe care parintii mei mi-l dadeau ca sa o pot cumpara EU si nu sa o cumpere ceilalti pentru mine. Si am evadat in bucatarie sa reconstruiesc o amintire, una noua care sa inlocuiasca amintirea veche.

Ingrediente

  • 5 oua
  • 5 linguri pesmet
  • 5 linguri de zahar
  • 200 ml Alchermes sau lichior dulce de cirese
  • 2 portocale
        Pentru inghetata
  • 150 gr zahar
  • 300 ml lapte
  • 50 gr amidon
  • 400 ml frisca

Mod de preparare

1. Bateti spuma 5 albusuri cu 5 linguri de zahar si cand ati obtinut o spuma tare, adaugati galbenusurile si pesmetul. Puneti la copt intr-o tava de muffins, in care ati pus formele de hartie mai intai pentru a nu se prinde aluatul de tava la copt. Tineti la cuptor pentru 15-20 de minute pana se rumenesc frumos pe de-asupra. Lasati-le sa se raceasca la temperatura camerei pentru a le umple.
2. Laptele, zaharul si amidonul se pun la foc si se amesteca pana obtineti o budinca mai consistenta. Adaugati zeama de la o lamaie si lasati sa se raceasca. La final adaugati 400 ml de frisca batuta. Dati la congelator pentru cel putin 2 ore.
3. Taiati savarinele in doua, scobiti aluatul din mijloc cu grija sa nu rupeti peretii prajiturii. Insiropati cu lichior sau Alchermes, care e un lichior italian foarte aromat si mai dulce. Umpleti savarinele cu un glob de inghetata de frisca. Eu am pus-o intr-un cornet de cofetarie si am umplut savarinele asa. Decorati cu feliute de portocala taiata in patru si cu fulgi de ciocolata.

Daca ti-a placut reteta noastra "Amintiri culinare - Savarina cu inghetata de frisca" nu uita sa-i faci un review.

Retete asemanatoare

Comentarii (20)
Retete similare

Tarta cu prune (Reteta Video)

Postat de Ina75

Tarta cu prune (Reteta Video)

PASUL 1 Punem 100 gr. de zahar pudra si scortisoara peste jumatatile de pruna fara samburi si amestecam. PASUL 2 Introducem bolul cu prune in frigider pentru minim o ora. PASUL 3 Dupa 40...

Citeste continuarea

Desert nuci cu ciocolata in aluat si crema de nuci

Postat de merisor67

Desert nuci cu ciocolata in aluat si crema de nuci

Mai întâi topim ciocolata. Rupem ciocolata în bucăți mici, pe care le adăugăm într-un vas, pe foc, împreună cu laptele. Amestecăm intens până se topește...

Citeste continuarea

Comentarii

la 22.07.2009, 09:50
Foarte frumoase si gustoase
la 22.07.2009, 12:21
multumesc mult Ala combinatia de aluat de savarina insiropat cu lichior dulce si cu inghetata e tare fina. a fost o curiozitate a mea, dar o gasesc rafinata; sa-mi zici si mie cum ti se par daca incerci reteta pentru ca eu ma recunosc subiectiva
la 22.07.2009, 14:00
Nu-mi mai zice ca mor de pofta Trebuie sa le incerc si eu, sa vad numai cand le vine randul.
la 22.07.2009, 21:12
Draga klausenburger, savarinele pecare ti le amintesti erau facute din compozitie de cozonac, umplute cu frisca si deasupra un sirop de visine.Cand am "inceput eu a ma ridica dragalita doamne", savarinele costau 1,60 lei si era un privilegiu daca aveai bani de o savarina. Imi plac foarte mult introducerile tale
la 22.07.2009, 21:21
De prajiturile" Cartof" iti mai amintesti?

Vezi toate comentariile (20)

COMENTEAZA

Video
Retete la 20 lei
Dulciuri
Scoala de gatit Bucataras
Supe/Ciorbe
Mancaruri cu carne
Paste
Mancaruri de post
Peste
Mancare copii
Salate
Mezel de casa
Aperitive / Garnituri
Conserve
Sosuri
Pizza
Bauturi
Reteta de vedeta
Fructe de mare
Bucatarasi celebri
Vegan / Raw vegan
Mancaruri de legume
Cook and smile
Sandvisuri
Slow Cooker
Retete diabetici
Video
2 Portii = 20 LEI
Retete facute de copii
Multicooking
Carte d'Or