Berbec la proţap

Postat de portiadelumina in Oaie
7 Sep 2012 | 13234 vizualizari

Prima reţetă

Inapoi la reteta

Comentarii (111)

la 07.09.2012, 17:00
Eu am tăcut, că dacă mă uit că aici se vorbeşte doar de the best bucătăraş nici nu ştiu cum să mă ascund după căciuliţa de începător
Bine că am spart gheaţa cu o reţetă, ca să nu fiu subiect de discuţie pe urmă că vin doar după mâncarea altor bucătăraşi
la 07.09.2012, 17:02
A murit Dia, dar pentru o cauză nobilă. Şi să ştii că prima bucată am mâncat-o cu milă, apoi am mai uitat, că am luat şi câte o gogonea
la 07.09.2012, 17:03
Padre, degeaba ca nu te lasi inspirat, uite nimeni nu a gatit pe aici berbec la protap, hai si cu desertul sa fie tacamul complet!
la 07.09.2012, 17:03
Padre, felicitari si la cat mai multe retete barbatesti Ne/am chinuit si noi odata cu un berbec la protap, dar novici, cum eram, l-am pus peste noapte in bait, a doua zi am facut un mare foc de tabara, am asezat apoi berbecutul infasurat in folie alimentara, sa nu se prajeasca prea tare , cea mai mare greseala, si am stat vreo 8 ore sa se faca berbecul nostru, degeaba, s/a dus si jarul, jarului! Pana la urma am facut un gratar separat cu legume, iar berbecul l/a gatit gazda a doua zi la ceaun A fost deliciosCred ca am imbatranit de ma napadesc aminitirile
la 07.09.2012, 17:04
Padre,vezi ce bine ca ai caciulita dupa care sa te ascunzi ))))
la 07.09.2012, 17:04
Merişor Dacă am întrat în hora bucătăraşilor, am zis să joc, mai pe margine e drept, că nu-s aşa de priceput la oale, decât la scos din ele
la 07.09.2012, 17:05
si daca vrei sa stii,retetele barbatilor sunt intotdeauna mai comentate decat ale noastre nu mai zic unde ajungem cu discutia de cele mai multe ori,ca ti-ai dat seama deja ))
la 07.09.2012, 17:06
merisor67



07.09.2012, 16:58
Dia o fi murit cu lumanarea aprinsa

) Meri,cu ditamai focul si cu preotul langa el
Padre,scuza gluma cam ...macabra
la 07.09.2012, 17:07
Cristina următoarea reţetă va fi şi mai bărbătească. Probabil că cea de care zici tu, dar nu divulg ci am să prezint. Şi la noi a ieşit, dar după lupte seculare
la 07.09.2012, 17:19
Padre, cred ca asta-i doar inceputul, ce sa mai, ai spart gheata cu mare efect! De-abia asteptam "to be continued"
la 07.09.2012, 17:20
Si cred ca urmeaza Costel
la 07.09.2012, 17:30
Mulţumesc Merişor Şi apoi sunt convins că şi Costel se pricepe, poate mult mai bine ca mine şi are şi pe Ina alături. Eu clar mai am multe de învăţat în ale bucătăriei, dar ştiu că indiferent ce fac, că e vorba de slujit, vorbit sau gătit, fac cu drag, cu pasiune.
la 07.09.2012, 17:35
Padre, ne-am dat seama si apreciem!!
si raspunsurile glumete la glumele noastre indraznete
la 07.09.2012, 18:12
super
la 07.09.2012, 18:19
ce bine arata bravo Padre

COMENTEAZA

Video
Retete la 20 lei
Dulciuri
Scoala de gatit Bucataras
Supe/Ciorbe
Mancaruri cu carne
Paste
Mancaruri de post
Peste
Mancare copii
Salate
Mezel de casa
Aperitive / Garnituri
Conserve
Sosuri
Pizza
Bauturi
Reteta de vedeta
Fructe de mare
Bucatarasi celebri
Vegan / Raw vegan
Mancaruri de legume
Cook and smile
Sandvisuri
Slow Cooker
Retete diabetici
Video
2 Portii = 20 LEI
Retete facute de copii
Multicooking
Carte d'Or