Berbec la proţapPostat de portiadelumina in Oaie Prima reţetă Inapoi la reteta |
, dar novici, cum eram, l-am pus peste noapte in bait, a doua zi am facut un mare foc de tabara
, am asezat apoi berbecutul infasurat in folie alimentara
, sa nu se prajeasca prea tare
, cea mai mare greseala, si am stat vreo 8 ore sa se faca berbecul nostru, degeaba, s/a dus si jarul, jarului! Pana la urma am facut un gratar separat cu legume, iar berbecul l/a gatit gazda a doua zi la ceaun
A fost delicios
Cred ca am imbatranit de ma napadesc aminitirile
))))
Dacă am întrat în hora bucătăraşilor, am zis să joc, mai pe margine e drept, că nu-s aşa de priceput la oale, decât la scos din ele
nu mai zic unde ajungem cu discutia de cele mai multe ori,ca ti-ai dat seama deja
))
) Meri,cu ditamai focul si cu preotul langa el
următoarea reţetă va fi şi mai bărbătească. Probabil că cea de care zici tu, dar nu divulg ci am să prezint. Şi la noi a ieşit, dar după lupte seculare
Şi apoi sunt convins că şi Costel se pricepe, poate mult mai bine ca mine şi are şi pe Ina alături. Eu clar mai am multe de învăţat în ale bucătăriei, dar ştiu că indiferent ce fac, că e vorba de slujit, vorbit sau gătit, fac cu drag, cu pasiune.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|