Clatite cu branza dulce, nuci si dulce de leche

Postat de alice_ciobanu in Dulciuri
16 Aug 2012 | 5066 vizualizari

Simplu gustos plin de calorii, dar chiar nu-mi pasa. Nu sunt adepta stilului de viata proclamat a fi "sanatos", aclamat pe ici colo fatis si uneori descantat cu jale pe la colturi in plans isterico-alintacios (vaii....cine ma crewde cat sunt de grasa, de napastuita, si nu mi-am terminat ungliile si suvitele...vai...si azi am mancat o shaorma...vai...sa nu care-cumva sa ma spuneti cxa mi se pierde farmecul blogosferic si nu mai mai pupa nimeni apoi si nici nu se vor mai uita la fitzele mele.. iacs!) aiurea de toate donsoarele mall-iste. So...clatite la mic dejun. Who cares?!

Ingrediente

  • pentru clatite:
  • lapte - 1 litru
  • ouă - 2,3 depinde de cîte vreţi să folosiţi
  • ulei de măsline - 3 linguri
  • făină de grâu - 300 gr
  • pentru umplutura si topping:
  • branza de vaci
  • zahar
  • esenta de rom
  • nuci tocate grosier
  • dulce de leche

Mod de preparare

Faceti clatitele amestecand ingredientele si obtinand o compozitie de consistenta unei smanatne groase. Cu ajutorul unui polonic, luati din conpozitie, turnatiu in tigaia unsa cu putin ulei si incinsa si prajiti pe ambele parti

Pentru umplutura amestecati branza cu zaharul, esenta de rom, stafidele inmuiate in rom. Omogenizati si obtineti o pasta spumoasa.   Umpleti cu ea clatitele apoi le rulati sau impaturiti. 

Consumati-le alaturi de niste nuci tocate grosier si dulce de leche la discretie.

Pofta buna!

Daca ti-a placut reteta noastra "Clatite cu branza dulce, nuci si dulce de leche" nu uita sa-i faci un review.

Retete asemanatoare

Comentarii (14)
Retete similare

Foietaj cu crema banane si nutella

Postat de caroline

Foietaj cu crema banane si nutella

Mai intai avem nevoie de banane bine coapte. Le decojim si le feliem rondele subtiri . Le asezam pe o tava si dam la congelator . Eu le-am tinut pana seara .  Foietajul il scoatem din timp...

Citeste continuarea

"Poale-n brau"

Postat de Geanina87

"Poale-n brau"

Aluat : Intr-un bol micut punem drojdia,pe care o dizolvam in 2 linguri de lapte caldut,adaugam apoi 1 lingura de zahar si 2 linguri de faina. Amestecam bine( trebuie sa iasa ca o smantana...

Citeste continuarea

Comentarii

la 16.08.2012, 09:40
ce ar mai merge cu cafeaua mea!!
la 16.08.2012, 09:46
super bune!!!
la 16.08.2012, 09:50
Chiar mi-e dor de clatite, ieri m-a apucat po pofta subita care inca nu s-a stins Sper sa o rezolv azi dupa ce ajung acasa
Aaa, am uitat sa-ti zic ca imi plac enorm, si ca nu ai facut altceva decat sa pui paie pe foc
Pup
la 16.08.2012, 09:52
la 16.08.2012, 10:43
Cum adica sa prajim polonicul mey?

Staiii... nu da, ca am fugit...

Vezi toate comentariile (14)

COMENTEAZA

Video
Retete la 20 lei
Dulciuri
Scoala de gatit Bucataras
Supe/Ciorbe
Mancaruri cu carne
Paste
Mancaruri de post
Peste
Mancare copii
Salate
Mezel de casa
Aperitive / Garnituri
Conserve
Sosuri
Pizza
Bauturi
Reteta de vedeta
Fructe de mare
Bucatarasi celebri
Vegan / Raw vegan
Mancaruri de legume
Cook and smile
Sandvisuri
Slow Cooker
Retete diabetici
Video
2 Portii = 20 LEI
Retete facute de copii
Multicooking
Carte d'Or