Rulada de biscuiti
Postat de miha in Prajituri 20 Noi 2012 | 84708 vizualizari
O reteta de prajitura ce se face foarte usor, nu necesita prea multa bibileala, iar daca va pregatiti toate ingredientele la indemana totul merge struna. Spun asta pentru ca trebuie lucrat repede, sa nu se raceasca cremele.
Ia sa vedeti voi cat de repede se faceā¦Sper sa va tenteze si pe voi, gustul de caramel combinat cu cel al cremei de lapte praf ( seamana foarte bine la gust cu ciocolata de casa) este delicios.
Inapoi la reteta
|
Comentarii (74)
la 21.11.2012, 19:13
Buna! Sunt destul de "noua" la facut prajituri...asa ca am o intrebare legata de foaia de npolitana: cum de nu s-a rupt cand ai rulat-o? ai lasat-o sa se inmoaie cu prima crema si apoi ai adaugat a doua crema?
la 21.11.2012, 19:26
Foaia se inmoaie de la cremele calde. Nu se inmoaie foarte tare, atat doar cat rulata incet si cu atentie, sa nu se rupa.
la 21.11.2012, 19:38
arata suuuper!
si ce mult imi plac boabele alea de cafea....
la 21.11.2012, 19:40
doar o "chicat"
))
la 21.11.2012, 20:22
ok, multumesc! Arata superb!
la 21.11.2012, 20:26
yammy
la 21.11.2012, 22:19
iti dai seama ca este la favorite si ca este urmatoarea pe lista...imi lasa gura apa
la 21.11.2012, 22:44
multumesc
la 22.11.2012, 09:45
ce bunatateeeee
la 22.11.2012, 11:37
ahh cum arataaa
la 22.11.2012, 15:56
ce faina e
la 23.11.2012, 19:49
Multumesc
Se face usor, sa incercati si voi.
COMENTEAZA