Iahnie ardeleneasca de fasole boabe cu carnati prajiti

Postat de Sidy in Mancaruri cu carne
8 Oct 2011 | 26460 vizualizari

Iahnia de fasole cu carnati este o mancare simpla si usor de preparat, dar plina de savoare si arome. Pentru a o face mai apetisanta si mai consistenta , am preparat-o cu carnati proaspeti prajiti Si sigur ca cel mai bine merge aceasta mancare de fasole cu muraturi si cu un colt de paine proaspata scoasa din cuptor...

Ingrediente

  • 6-700 g fasole boabe
  • 5 carnati proaspeti
  • 3 buc ceapa verde
  • 1 rosie
  • 1 ardei gras
  • 2 linguri pasta de gogosari
  • 1 lingura plina untura
  • usturoi
  • piper Sichuan
  • sare
  • boia
  • marar verde
  • patrunjel verde

Mod de preparare

Fasolea se pune la inmuiat in apa de seara pina dimineata.
Ceapa verde o curatam si o taiem rondele.
Rosia si ardeiul le taiem cubulete.
In 1/2 lingura untura sotam ceapa, rosia si ardeii si in cealalta jumatate prajim carnatii proaspeti, pe foc mic, pe ambele parti.

Dupa ce s-au calit 1-2 minute ceapa cu rosia adaugam fasolea si pasta de gogosari, amestecam si adaugam apa cat sa depaseasca nivelul fasolei. Asezonam si acoperim cu un capac , lasand sa fiarba la foc moderat cam 30 de minute.
Adaugam mararul si patrunjelul verde tocat si usturoiul, lasand sa mai dea cateva clocote.
Servim fasolea alaturi de carnatii prajiti si o salata de varza sau alte muraturi.
Pofta mare !

Daca ti-a placut reteta noastra "Iahnie ardeleneasca de fasole boabe cu carnati prajiti" nu uita sa-i faci un review.

Retete asemanatoare

Comentarii (10)
Retete similare

Piftelute cu sos alb

Postat de caroline

Piftelute cu sos alb

Mai intai preparam piftelutele. Intr-un bol punem carnea tocata ,patrunjelul tocat fin,cartofii dati prin razatoare,oul,Miezul de paine inmuiat in lapte si scurs bine.Se omogenizeaza bine.Se da...

Citeste continuarea

Cassoulet cu fasole, carnati si carne de pui

Postat de cristeena20

Cassoulet cu fasole, carnati si carne de pui

Hidratam fasolea de cu seara in apa, iar a doua zi o fierbem cu sare, piper si dafin; eu am fiert-o in cucta (oala cu presiune) cca. 10 -15 minute.  Intr-o cratita (eu am facut in vas de...

Citeste continuarea

Recomandari pentru tine si casa ta

Comentarii

la 08.10.2011, 10:26
prima servita place mult
la 08.10.2011, 10:59
la 08.10.2011, 12:05
la 08.10.2011, 13:33
place
la 08.10.2011, 14:53
si eu vreau!

Vezi toate comentariile (10)

COMENTEAZA

Video
Retete la 20 lei
Dulciuri
Scoala de gatit Bucataras
Supe/Ciorbe
Mancaruri cu carne
Paste
Mancaruri de post
Peste
Mancare copii
Salate
Mezel de casa
Aperitive / Garnituri
Conserve
Sosuri
Pizza
Bauturi
Reteta de vedeta
Fructe de mare
Bucatarasi celebri
Vegan / Raw vegan
Mancaruri de legume
Cook and smile
Sandvisuri
Slow Cooker
Retete diabetici
Video
2 Portii = 20 LEI
Retete facute de copii
Multicooking
Carte d'Or