M&M's Cookies

Postat de laylalala in Mancare copii
9 Mai 2010 | 6908 vizualizari

Ingrediente

  • 200 gr unt moale
  • 200 gr zahar
  • 1 plic Finesse Bourbon-Vanilla Aroma
  • 1 lingurita esenta de alune de padure
  • 2 oua
  • 400 gr faina
  • 1 lingurita praf de copt
  • ½ lingurita bicarbonat de sodiu
  • 125 gr bomboane M&M”s CHOCO
  • 125 gr bomboane M&M”s PEANUT 

Mod de preparare

Se incinge cuptorul la 190⁰C.
Se bate untul cu zaharul.Se adauga Finesse Bourbon-Vanilla Aroma, esenta de alune de padure si ouale si se mixeaza.Intr-un vas se amesteca faina cu praful de copt si bicarbonatul de sodiu apoi se incorporeaza in amestecul cu unt.Se inglobeaza cele doua feluri de bomboane M&M’s.
Se formeaza din aluat bilute mai mici sau bile mai mari care se aseaza intr-o tava tapetaata cu foaie de copt, la o distanta de 3-4 cm unul de celalalt. Se dau biscuitii la copt 15 minute pana cand s-au rumenit usor.Se lasa sa se raceasca apoi se servesc.

Daca ti-a placut reteta noastra "M&M's Cookies" nu uita sa-i faci un review.

Retete asemanatoare

Comentarii (7)
Retete similare

Chifle cu ciuperci sau ce-mi pune mama in traista

Postat de simona72

Chifle cu ciuperci sau ce-mi pune mama in traista

Pentru aluat: eu l-am facut la masina de paine, iar ingredientele au fost puse in cuva masinii in ordinea scrisa mai sus la ingredient. Am lasat masina sa framante aluatul, apoi l-am lasat la...

Citeste continuarea

Mic dejun cu capsuni

Postat de simona72

Mic dejun cu capsuni

Taiem chifla in doua pe lungime. O punem in prajitor si o prajim pentru 3-4 minute. Stropim feliile cu putin ulei de dovleac. Luam 4-5 capsuni, le indepartam coditele si le taiem cuburi. Le punem...

Citeste continuarea

Comentarii

la 09.05.2010, 13:28
ce colorate sunt! dragute foc! ela unde esti? au ciocolata!
la 09.05.2010, 13:44
eram la celalalte,cu doua tipuri de ciocolata
la 09.05.2010, 14:02
la 09.05.2010, 14:30
offfffffffff.............ce greu trebuie sa-ti fie ela sa alerge asa de colo pana colo..............da nici eu nu ma las sunt in spatele tau ca inainte nu cred ca am sa reusesc
la 09.05.2010, 17:21
dupa atataea dulciuri merge si miscare ! nu ela?

Vezi toate comentariile (7)

COMENTEAZA

Video
Retete la 20 lei
Dulciuri
Scoala de gatit Bucataras
Supe/Ciorbe
Mancaruri cu carne
Paste
Mancaruri de post
Peste
Mancare copii
Salate
Mezel de casa
Aperitive / Garnituri
Conserve
Sosuri
Pizza
Bauturi
Reteta de vedeta
Fructe de mare
Bucatarasi celebri
Vegan / Raw vegan
Mancaruri de legume
Cook and smile
Sandvisuri
Slow Cooker
Retete diabetici
Video
2 Portii = 20 LEI
Retete facute de copii
Multicooking
Carte d'Or