Lasagna cu sos bolognese si vinete
Postat de cristeena20
Sosul bolognese: Tocam ceapa marunt si o punem la calit cu ulei de masline. Cand s-a rumenit putin adaugam usturoiul tocat fin, foaia de dafin si adaugam carnea tocata. eu am folosit de porc, dar...
Citeste continuarea



Scoicile mele nu s-au intarit, le-am pus in cuptor la programul traditional, fara ventilatie. Eventual se poate pune o folie peste si sa vina scoasa doar la final pentru gratinare.
O nebunie! eu am de mult in plan reteta asta, dar nu gasesc scoici asa mari 

Super ,super ,dar asa rabdare nu am. Te felicit pentru acest preparat si nu numai.!