Levesa [ supa ] de gaina cu razalai

Postat de mihaelar63 in Supe
24 Ian 2010 | 19604 vizualizari

aceasta supa este traditionala in ardeal

Ingrediente

  • spatele , gatul , cosul de la gaina de casa 
  • 4 morcovi
  • 1 patrunjel
  • 1 telina mica
  • 2 cartofi
  • 1 ardei mic
  • 1 ceapa rosie mica
  • 1 foaie dafin
  • 10 boabe piper
  • 4 catei usturoi
  • sare
  • patrunjel verde
  • pt razalai :
  • 2 oua
  • sare
  • faina cat cuprinde

Mod de preparare

  1. carnea se spala , legumele , se curata si se spala .
  2. se pun impreuna cu sare dupa gust , piper , foi dafin intr-o oala cu apa .
  3. eu am preparat in oala sub presiune , timp de o ora .
  4. pt razalai se procedeaza astfel : se bat 2 oua cu putina sare si se framanta cu faina cat cuprinde , rezulta un aluat elastic , acesta trebuie sa fie putin mai tare ca sa poata fi dat prin razatoarea mare . razuind aluatul rezulta razalaii care trebuie lasati la uscat intinsi pe o coala de hartie sau o panza curata . ca sa grabesc procesul eu i-am dat la cuptorul incalzit avand grija sa nu se arda .
  5. razalaii se fierb in apa cu sare , se strecoara si se adauga zeama fierbinte cu morcovi si patrunjel verde .
  6. in partile Salajului , carnea din supa se prajeste in ulei fiebinte pana devine crocante , se adauga si legumele din supa , se prajesc , amestecand sa nu se arda si se servesc calde cu patrunjel verde .
Daca ti-a placut reteta noastra "Levesa [ supa ] de gaina cu razalai" nu uita sa-i faci un review.

Retete asemanatoare

Comentarii (13)
Retete similare

Supa crema de mazare la Blenderul Oster- reteta video

Postat de Oana

Supa crema de mazare la Blenderul Oster- reteta video

punetila fiert 1,5 l apa cu putina sare adaugati mazarea congelata si prazul taiat rondele si lasati sa fiarba 15-20 de minute scurgeti...

Citeste continuarea

Supa cremoasa de rosii

Postat de Constelatialeu

Supa cremoasa  de rosii

Pentru inceput curatam pulpa de pui ,o punem sa fierba cu 2 lingurite de legume dehzidratate,sa avem cca 1/2 l supa.Rosiile le punem in apa clocotita ,ca sa putem sa le decojim.Ceapa o curatam si...

Citeste continuarea

Comentarii

la 24.01.2010, 20:46
atata am degerat zilele acestea ,ca o ciorbita ca asta ar merge de nminune
la 24.01.2010, 21:17
tanaaaaaaaa
5 furculition ce as pofti si eu acum o farfurie de razalai
la 24.01.2010, 21:52
nu am facut demult asa ceva ,razalaii au fost chiar mai usor de facut decat credeam , este varianta ardeleneasca a ciorbei cu frecatei . facem o oala mare si dam la toata lume , e un adevarat panaceu contra frigului.
la 24.01.2010, 22:04
Iamiiiii Supica mea s-a terminat, dar am facut continuarea ciorba de gaina cu zeama de varza Eu asa fac taieteii de casa, aceeasi compozitie, doar ca intind foaie si tai cu cutitul
la 24.01.2010, 23:32
Mmmm, ce dor imi era sa citesc o exprimare mai de-acasa!
Buna tare, levesa cu razalai!

Vezi toate comentariile (13)

COMENTEAZA

Video
Retete la 20 lei
Dulciuri
Scoala de gatit Bucataras
Supe/Ciorbe
Mancaruri cu carne
Paste
Mancaruri de post
Peste
Mancare copii
Salate
Mezel de casa
Aperitive / Garnituri
Conserve
Sosuri
Pizza
Bauturi
Reteta de vedeta
Fructe de mare
Bucatarasi celebri
Vegan / Raw vegan
Mancaruri de legume
Cook and smile
Sandvisuri
Slow Cooker
Retete diabetici
Video
2 Portii = 20 LEI
Retete facute de copii
Multicooking
Carte d'Or